Owsianka i jej moc

Owsianka to jeden z najlepszych, najprostszych i najszybszych pomysłów na śniadanie! Dzisiaj przedstawimy Ci dlaczego warto ją jeść.

Płatki owsiane są bogate w beta-glukan

Regularne spożywanie owsianki pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, a to wszystko za sprawą beta-glukanu, znajdującego się właśnie w płatkach owsianych. Beta-glukan jest jednym ze składników błonnika pokarmowego, która wpływa na uczucie sytości. Błonnik zawarty w owsie wpływa także na pracę jelit. Badania dowodzą, że beta-glukan obniża zawartość cukru i cholesterolu w krwi, jak i również wzmacnia odporność organizmu. Dlatego też spożywanie owsianki działa zarówno prewencyjnie, jak i wspierająco nasz organizm w stanach osłabienia.

Idealna dla osób na diecie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki dobroczynnemu działaniu beta-glukanu, owsianka pomaga utrzymywać prawidłową masę ciała, dlatego też może pomóc osobom przebywającym na diecie. Jest polecana również jako posiłek przed treningiem, zwiększy to bowiem wytrzymałość organizmu i poprawi metabolizm.

 Wartości zdrowotne płatków owsianych

Płatki owsiane bogate są w witaminy z grupy B, magnez oraz selen. Mają też ogromny wpływ na nasz układ nerwowy, wspomagają naszą pamięć i koncentrację. Dodatkowo zmniejszają poczucie zmęczenia. Po prostu posiłek idealny.

Błyskawiczne śniadanie

Owsianka oprócz pozytywnego działania na nasz organizm ma jeszcze jedną praktyczną zaletę, jest łatwa i szybka w przygotowaniu. Nie musimy tracić czasu na robienie sobie zdrowego śniadania, zwłaszcza rano, bo przecież musimy pamiętać, że nie każdy jest rannym ptaszkiem i ma na to czas. Wystarczy, że do miski wsypiemy płatki owsiane, dodamy ulubione dodatki, mogą to być owoce czy orzechy, tak naprawdę czego dusza zapragnie, a następnie zalewamy mlekiem, napojem roślinnym albo wodą i gotowe!

Owsianka dostępna m.in. w Bee.pl na 1000 sposobów

Owsianka to nieograniczone pole do popisu. Tak naprawdę każdego dnia możesz jeść inną owsiankę, nawet jeżeli spożywasz ją 2 razy dziennie! Codzienne możesz eksperymentować z jej gęstością czy dodatkami, których możesz sobie wymyślić nieskończenie wiele!